Zářivý úsměv díky ultrasonickému čističi zubů

Zářivý úsměv díky ultrasonickému čističi zubů

Zářivý úsměv díky ultrasonickému čističi zubů

zář, 24 2023 | 0 Komentáře |

Svět ultrasonických čističů zubů

Možná si kladete otázku, co je to ten ultrasonický čistič zubů a jak vůbec funguje. Dovolte mi to vysvětlit. Ultrasonický čistič zubů je zařízení, které využívá ultrazvukových vibrací k odstranění nečistot a bakterií ze zubů. Ultrazvuk je druh zvuku, který je pro lidský sluch neslyšitelný, ale má obrovský čistící potenciál. Je to trošku jako kdyby vaše zuby navštívily svůj vlastní mini koncert. Netřeba se ale bát, zuby se nebudou houpat v rytmu, ale budou se dokonale čistit.

Tak jak to funguje? Prostě si představte, že máte malý strojek, který je schopný poslat až 96 milionů vibrací za minutu přímo na povrch vašeho zubu. Tyto vibrace doslova rozhází plak a bakterie, které se nacházejí na zubech. Proto je tento způsob čištění tak efektivní a mnohdy i příjemnější než použití klasické zubní pasty a kartáčku.

K čemu je dobrý ultrasonický čistič zubů?

Odpověď je jednoduchá. Ultrasonický čistič zubů je skvělý pro každodenní péči o vaše zuby. Je to jako mít vlastní zubní hygienistku doma. Nejenže je účinnější v odstraňování plaku než běžné kartáčky, ale také je mnohem šetrnější k dásním. A to je velmi důležité, protože jak víme, zdravé dásně jsou základem zdravých zubů.

Moje manželka Renáta to na vlastní kůži zažila. Dlouho trpěla citlivými dásněmi, které po čištění běžným kartáčkem často krvácely. Když jsme se dozvěděli o ultrasonických čističích zubů, rozhodli jsme se to zkusit. Výsledky byly fantastické. Nejenže Renátině krvácení dásně ustoupilo, ale také zuby jsme měli viditelně bělejší a hlavně - se zubem kartáčkem se zlouť už nevrací tak rychle jako dřív.

Možnosti a vlastnosti ultrasonických čističů zubů

Myslím, že dnes je o ultrasonických čističích zubů slyšet čím dál více. Různé variace a modely můžete najít v obchodech i na internetu. Základní funkce však zůstávají stejné - ultrazvukové vibrace, které čistí zuby mnohem účinněji než běžné kartáče. Některé modely navíc nabízejí různé režimy čištění - například speciální režim pro citlivé dásně, režim pro bělení zubů nebo režim pro hloubkové čištění mezizubních prostor.

Nezapomeňte, že stejně jako u všech elektrických zařízení, je potřeba ultrasonický čistič pravidelně nabíjet. Některé modely mají svoji vlastní nabíjecí stanici, jiné potřebují pouze USB kabel. Některé modely dokonce umožňují sledování stavu baterie a dokonce i to, jak důkladně si čistíte zuby, přes speciální aplikaci na mobilním telefonu. Potěšující je též fakt, že mnoho z těchto zařízení je nyní vodotěsných, takže si můžete čistit zuby i pod sprchou bez obav o poškození.

Pár rad pro správné používání ultrasonického čističe zubů

Používání ultrasonického čističe zubů je velmi jednoduché. Prvním krokem je na kartáček aplikovat zubní pastu. Poté si čistič zubů jednoduše přiložíte na zuby a zapnete ho. Nemusíte s ním škrábat jako s běžným kartáčkem, nechat práci udělat ultrazvukovým vibracím. Po skončení se kartáček jednoduše opláchne pod vodou.

Je dobré si pamatovat, že ačkoli je ultrasonický čistič zubů účinnější než běžný zubní kartáček, stále musíte dbát na celkovou péči o ústní dutinu. Pamatujte na pravidelné oplachování úst, správnou stravu a pravidelné kontroly u zubního lékaře.

Náš pes Bruno má bohužel tu smůlu, že pro něj ultrasonický čistič zubů neexistuje. Musí se spokojit s tím klasickým. Ale kdo ví, možná to vědci a výrobci brzy změní a i naši čtyřnozí přátelé budou moci vychutnat kouzlo ultrasonického čištění zubů. Na druhou stranu, myslím že Bruno by si to asi ani nedokázal dostatečně užít. On je prostě starý klasik.

O autorovi

Filip Šindelář

Filip Šindelář

Jsem Filip Šindelář, odborník v oboru stomatologie a žiji v Olomouci. Ve svém volném čase rád píšu odborné články o péči o zuby a ústní hygienu. Mimo svou práci a psaní také miluji horskou turistiku a fotografování. Můj pes Bruno je mým nejlepším přítelem a často se mnou chodí na dlouhé procházky. Mám manželku Renátu a syna Viktora, kterým se oběma snažím vštípit důležitost správné ústní hygieny.

Napsat komentář