Jak zuby bělit bez poškození skloviny

Jak zuby bělit bez poškození skloviny

Jak zuby bělit bez poškození skloviny

říj, 19 2023 | 0 Komentáře |

Začínáme s ústní hygienou

Každý z nás si přeje světélkující se a krásné zuby, ale pokud chceme dosáhnout tohoto ideálu, není stačí jen používat bělící zubní pasty a proužky. Někdy se může zdát, že nemáme jinou možnost, jak bělit zuby, než je vystavit agresivním chemikáliím. Ale to není pravda! Je o to víc možností, jak o své zuby pečovat a posilovat jejich přirozenou barvu. Nepotřebujeme žádné extrémní nebo drahé zákroky.

Moje přítelkyně Jana mi často říká, že pokud mi záleží na svých zubech, měl bych si je čistit alespoň dvakrát denně. Myslel jsem, že to je klišé, ale ona má pravdu! Čištění zubů je první a zároveň nejdůležitější krok ke zdravým a světlým zubům. Je to jako s jakoukoliv jinou péčí o tělo. Pokud chcete mít pěkně vypadající pokožku, musíte ji pravidelně čistit a hydratovat, stejně tak je to s ústní hygienou.

Zdravá strava pro světlé zuby

Určitě si kladete otázku, jak může strava ovlivnit bělost našich zubů? Ale udělat si zelený smoothie nebo přidat do jídelníčku více ovoce a zeleniny, může výrazně napomoci k jasnějšímu úsměvu. Když se rozhodnete jíst zdravě, je to vůbec první věc, kterou zaznamenáte, jak se zlepšuje barva vašich zubů.

Když si vezmu naše psa Maxe na procházku, vždy mě překvapí, jak jsou jeho zuby jasné a bílé. Nu, a to je proto, že Max jí přírodní stravu, která je pro něj zdravá a zároveň pomáhá udržovat jeho zuby čisté. A my lidé nejsme jiní. Takže nezapomínejte na řepu, jablka, mrkev nebo ořechy, které přirozeně čistí naše zuby a masírují dásně.

Používejte přírodní produkty

Jana a já jsme většinou příznivci přírodních produktů. A ano, i pro zuby existují přírodní alternativy, které mohou napomoct k bělejším zubům. Naštěstí pro nás žijeme v době, kdy je čím dál více ekologických a přírodních produktů. Pro bělení zubů například může posloužit kokosový olej, soda bicarbona nebo kurkuma.

Spoustu lidí se mě ptá, jestli to opravdu funguje. A já jim říkám, že je na čase to vyzkoušet. Těší mě, že mohu sdílet svou zkušenost. Když jsem začal používat přírodní produkty na bělení zubů, začal jsem pozorovat jasnost a bělost, kterou jsem dříve neuviděl.

Bělit zuby doma

Jana a já jsme si dlouho mysleli, že bělení zubů je něco, co je možné provádět pouze u zubního lékaře. Kdo by si myslel, že existují bezpečné a cenově dostupné metody pro bělení zubů přímo v pohodlí našeho domova. Například jsem slyšel o řadě domácích způsobů bělení zubů pomocí aktivního uhlí.

S nějakými z těchto metod jsem měl také možnost se setkat. I když se mi zpočátku zdálo, že aktivní uhlí je trochu divoký nápad, Jana mě přesvědčila, abych to vyzkoušel. A výsledek? Musím říct, že jsem byl překvapený. Myslel jsem, že je to jen další z módních trendů, ale ve skutečnosti to funguje.

Buďte trpěliví

Bělení zubů není závod. Jde o maraton. Nemůžete očekávat okamžité výsledky. Nejdůležitější je udržitelnost a konzistence. Trvá to nějaký čas, než se zubní sklovina zbaví usazenin a zabarví se.

Jsem blogger a strávil jsem spoustu času před počítačem s šálkem kávy. Káva a čaj jsou známé tím, že zabarvují zuby. A i když jsem na začátku s bělením zubů viděl určitý pokrok, po nějakém čase jsem si všiml, že se barva zubů znovu mění. Takže i když je tento proces pomalý, je důležité vytrvat a nevzdávat to.

O autorovi

Jakub Svoboda

Jakub Svoboda

Jsem odborníkem na stomatologii s více jak dvacetiletou praxí. Můj hlavní zájem a specializace je péče o zuby, přičemž se zaměřuji na prevenci zubních chorob. V mé volné době se rád věnuji psaní o péči o zuby, což mi umožňuje sdílet své odborné znalosti s širší veřejností. Moje práce mi přináší velké uspokojení a hrdost, že mohu pomáhat lidem udržovat jejich úsměv zdravý a krásný.

Napsat komentář