Sonický kartáček: Jak dosáhnout profesionálního čištění zubů doma
Důvody pro výběr sonického kartáčku
V dnešní době, kdy o naše ústní zdraví pečujeme s mnohem větší pečlivostí než kdykoli předtím, se nabízí otázka, jaký typ kartáčku na zuby je pro nás ten pravý. Málokterý předmět je v naší koupelně tak důležitý jako kartáček na zuby. Právě on je to, kdo může být první obranou proti zubnímu kazu, parodontitidě a dalším stomatologickým onemocněním. Ale jaký kartáček si vybrat? Manuální, elektrický, nebo snad sonický?
Já sama před nějakým časem stála před touto dilematem. A rozhodla jsem se pro sonický kartáček. Ano, sonický. Ten, co vibruje rychlostí více než 30 000 pohybů za minutu, rozptyluje pastu a vodu do mezizubních prostor a podél linie dásní a tak může do hloubky vyčistit i ta nejtěžko dostupná místa.
Výhody sonického čištění zubů
Pravděpodobně se ptáte, proč jsem se rozhodla pro sonický kartáček? Sonický kartáček nabízí řadu výhod, které jsem během svého výzkumu objevila. A teď se s Vámi o ně podělím.
Prvním a nejdůležitějším důvodem je skutečnost, že sonický kartáček dokáže vyčistit zuby efektivněji než klasický manuální kartáček. Díky svým vysokorychlostním vibracím může odstranit až 100 % více plaku než klasický kartáček. Kromě toho může pomoci zlepšit zdraví dásní a navíc dokáže bělit zuby odstraňováním povrchových skvrn.
Zkušenosti s sonickým kartáčkem
Mou zkušenost se sonickým kartáčkem jsem si představovala jako malé experimentální dobrodružství. Komu by se nelíbilo vyzkoušet něco nového a inovativního, že? Musím vám přiznat, že první použití bylo trochu zarážející. Hlava kartáčku se nepohybuje jako u klasických elektrických kartáčků, ale vibruje. To bylo něco, na co jsem nebyla zvyklá. Ale po několika dnech jsem si na to zvykla a tento pocit mi připadal zcela přirozený.
Práce s sonickým kartáčkem: praktické tipy
Život s sonickým kartáčkem může být někdy trochu komplikovaný, pokud neznáte několik praktických tipů, které vám pomohou využít jeho plný potenciál. V první řadě je důležité správně umístit kartáček na zub. Nejlepší je držet jej pod úhlem 45 stupňů k dásním. Sonický kartáček poté necháte působit na zubech po dobu 2 minut. Je důležité nechat kartáček pracovat a nikoli ho „tahat“ přes zuby jako u manuálního čištění.
Údržba sonického kartáčku
Stejně jako všechny jiné věci v našem životě potřebuje i sonický kartáček pravidelnou údržbu a péči. Vždy po použití je důležité kartáček pořádně opláchnout a nechat vyschnout, aby se předešlo růstu bakterií. Hlavici kartáčku je pak doporučeno vyměnit zhruba každé tři měsíce – záleží samozřejmě na frekvenci používání a na síle stisku při čištění.
Sonický kartáček a domácí mazlíčci
Pro ty z vás, kteří mají domácí mazlíčky, mám zvláštní tip. Naše pes Bára se velmi bojí všech zvuků, které sonický kartáček vydává. Proto se vždy snažím čistit zuby v době, kdy je na procházce s Jaroslavem. Tím zaručuji, že Bára nedostane žádný zbytečný stres, a já si můžu v klidu vyčistit zuby.
Závěrem o sonickém kartáčku
Je pravda, že sonický kartáček je trochu dražší než klasický manuální nebo elektrický kartáček. Ale pokud máte možnost si jej pořídit, mohu vám ho jen doporučit. Díky svým vysokorychlostním vibracím je schopen vyčistit zuby efektivněji, což je k nezaplacení. Nejen, že máte pocit skvěle vyčištěných zubů, ale také pomáhá předcházet různým ústním nemocem. A to je přeci to nejdůležitější!