Jak se připravit na veneers zuby

Jak se připravit na veneers zuby

Jak se připravit na veneers zuby

srp, 10 2023 | 0 Komentáře |

Rozhodnutí pro veneers zuby

Nevím jak vy, ale já jsem vždy chtěl mít široký úsměv Hollywoodské hvězdy. Kdo by nechtěl, že? Ale pak jsem si uvědomil, že i v České republice máme vynikající stomatology, kteří dokážou proměnit obyčejné zuby v perly. Rád bych vám tedy blíže představil postup, kterým jsem prošel, když jsem se rozhodl pro veneers zuby – klapky na zuby, které vám dodají bílé a rovné zuby jako z filmového plátna.

Pravda je taková, že to není rozhodnutí, které byste měli vzít na lehkou váhu. Ale to je důvod, proč píšu tento článek – aby vám pomohl udělat informované rozhodnutí.

Vzhledem našeho zdraví

Veneers mohou dokončit vaše úsměv, ale nezapomeňte, že se jedná o trvalé změny na vašich přirozených zubech. Je proto nezbytně důležité ujistit se, že je vaše ústní zdraví v dobrém stavu, než se pustíte do tohoto procesu. Před zahájením léčby veneers, je třeba provést důkladnou kontrolu ústní dutiny a všechny zjištěné problémy je třeba vyřešit.

Moje manželka Eliška mě k tomu hodně tlačila. Ujistila mě, že mám udělat vše pro to, abych měl dobré zdraví zubů před zahájením jakéhokoliv kosmetického zákroku. A já jsem ji poslechl. Vždyť kdo by nechtěl mít zdravý a krásný úsměv, že?

Volba správného zubního lékaře

Volba zubního lékaře je důležitý krok. Měl jsem to štěstí, že jsem potkal skvělého specialistu na veneers v Brně. Ale to není náhoda. Dělal jsem hodně výzkumu. Vždy doporučuji lidem, aby se podívali na reference, hodnocení a zkušenosti jiných pacientů daného lékaře.

Stalo se mi, že jsem špatně vybral zubního lékaře. Nebylo to s veneers, ale když mi dělali korunku. Nebylo to příjemné a já jsem se z toho poučil.

Proces přípravy na veneers

Předtím, než začnete s procesem veneers, budete potřebovat důkladný zubní vyšetření. Zjistíte, zda máte zdravé dásně a dostatečný počet zdravých zubů.

Bylo docela příjemné překvapení zjistit, že moje zdraví zubů je lepší, než jsem si myslel. Dokonce i moje dospívající dítě – Radim – mi záviděl. Měl by se starat více o své zuby, než se mi posmívat, to mu říkám pořád.

Maintaining Your New Smile

Královský úsměv vyžaduje královskou péči. Verneers, ačkoli jsou odolné, vyžadují i náležitou péči. Stejně jako vaše přirozené zuby, i verneers potřebují pravidelné čištění a údržbu. Věřte mi, když vám řeknu, že nechcete trávit tisíce korun na svůj nový úsměv jen proto, abyste ho neudržovali v dobrém stavu. To by byla opravdu škoda.

Péče o verneers je v podstatě stejná jako péče o přirozené zuby, takže když si zvyknete na vaše nové návyky v čistotě, mělo by to být snadné. Připomíná mě to trochu na náš pes Mína – i on by potřeboval větší péči o své zuby, ale nějak mu to nevysvětlím.

V závěru bych chtěl říci, že rozhodnutí pro veneers zuby je velký krok. Ale pokud se na něj dobře připravíte, zvládnete to s přehledem. A za úsměv, který jste vždy chtěli, to stojí za to. Sám mám teď krásný úsměv, který jsem si vždy přál. A Eliška toho nemůže nechat. Říká mi, že jsem jako nový člověk. No, neměla by se tak moc smát, když ví, že jí málem opadly zuby úžasem, když mě poprvé viděla s novým úsměvem. Ale to je už jiný příběh...

O autorovi

Antonín Novotný

Antonín Novotný

Jsem zkušený stomatolog, který se specializuje na péči o zuby. Moje praxe v Brně mě naučila hodně o různých aspektech stomatologie a dalších souvisejících oborech. Mám rád svou práci a snažím se svým pacientům poskytnout tu nejlepší péči. Kromě mé práce mám zájem o psaní o stomatologii pro laickou veřejnost a sdílím své myšlenky a názory na mém blogu.

Napsat komentář