Bělicí pásky na zuby: Jak získat dokonalý úsměv bez návštěvy zubaře.

Bělicí pásky na zuby: Jak získat dokonalý úsměv bez návštěvy zubaře.

Bělicí pásky na zuby: Jak získat dokonalý úsměv bez návštěvy zubaře.

srp, 10 2023 | 0 Komentáře |

Proč bělit zuby?

Můžete se divit, proč by si někdo chtěl bělit zuby bělicími pásky nebo proč by to vůbec kdy potřeboval. Dost možná si teď představujete filmy z Hollywoodu, kde všichni mají úplně přírodní, dokonale bílé zuby, které září i při západu slunce. Realita je ale taková, že přirozená barva zubů u většiny lidí není dokonale bílá. A jak si tak s Maxem, mým milovaným jezevčíkem, čas od času dáváme hrníček oblíbeného pomerančového čaje, uvědomuji si, že takové návyky - jako je konzumace kávy, čaje, nebo třeba kouření - mohou naše zuby postupně zabarvovat. Někdy může odpovědnost nést i genetika nebo užívané léky.

Bělení zubů doma versus u zubaře

Možností, jak dosáhnout bělejších zubů, je dnes celá řada. Můžete se obrátit na profesionály a zajít na bělení přímo ke zubaři.

Některé z těchto procedur jsou však docela nepříjemné a mohou způsobovat citlivost zubů. Nehledě na to, že návštěva zubařské ordinace pro mnohé z nás vyvolává menší i větší úzkosti.

Sama ještě pamatuji, jak mě jednou těsně před návštěvou zubaře napadlo, že bych si měla očistit zuby. Tak jsem šla do koupelny a začala si čistit zuby zubní pastou, přičemž jsem si znenadání uvědomila, že to byla Maxova pasta na zuby. Zuby mě sice následně svědily (a já s tím moc nevěděla), ale alespoň jsem měla důkaz, že je Maxova pasta na zuby opravdu pečlivě vyčistí!

Ještě že existuje alternativa v podobě bělení zubů v domácím prostředí. Je to pohodlné, jednoduché a může být i zábavné. Doma bělících pásek na zuby existuje dnes na trhu hned několik a každá sada se liší svou cenou, efektivitou a způsobem použití.

Jak správně používat bělicí pásky na zuby

Bělicí pásky na zuby jsou pohodlným způsobem, jak zuby bělit. Stačí si je jen správně nalepit na zuby a nechat působit po dobu určenou výrobcem. Někdy to může být 30 minut, jindy až hodina.

Před nalepením pásků je dobré si zuby pořádně vyčistit a předem také vědět, že byste měli vyhnout konzumaci potravin a nápojů. Sama jsem kdysi udělala tu chybu, že jsem si po nalepení pásků dala šálku kávy. No, řekněme jenom, že výsledek nebyl úplně podle mých představ!

Důležité je také dodržovat dobu působení, kterou výrobce uvádí na obalu. Nesnažte se proces urychlit! Přestože by se mohlo zdát, že když pásky necháme na zubech déle, budou bělejší, opak je pravdou. Může to dokonce vést k přecitlivělosti zubů.

Na co si dát pozor při bělení zubů

Jednou z nejdůležitějších věcí, na které byste si měli dát pozor při bělení zubů, je kvalita bělicích pásků. Dnes se na trhu nachází všechno možné a je opravdu těžké se v tom vyznat. Osobně doporučuji vybírat značky, které jsou známé a mají dobré recenze.

Dalším faktorem, na který byste si měli dát pozor, je citlivost vašich zubů. Pokud již máte citlivé zuby nebo dásně, mohlo by bělení tento problém ještě zhoršit. I když dnešní bělicí pásky jsou navržené tak, aby minimalizovaly riziko citlivosti, stále se to může stát.

No a samozřejmě - důkladné čištění zubů. Bělení zubů funguje nejlépe na čisté zuby, takže si před začátkem procedury pořádně vyčistěte zuby a ujistěte se, že nemáte v puse žádné jídlo nebo pití.

Pak už jen stačí nastavit si stopky, uklidit se s pusou plnou pásků na gauč a třeba si pustit oblíbený film nebo sérii. Třeba tak, jak to dělám já s Maxem, když si večer u televize bělíme zuby. Ať už vám to přinese bělejší úsměv nebo jen vesele strávený čas, je to vždy stojí za to!

O autorovi

Kamila Novotná

Kamila Novotná

Jsem stomatoložka se zálibou v psaní na téma péče o zuby. Moje práce mi dává možnost pomáhat lidem ke zdravějším a krásnějším úsměvům. V první řadě jde o to, jak preventivně pečovat o zuby, a tím předcházet problémům. Nejvíce mě těší, když vidím pozitivní výsledky své práce a když mohu předávat své zkušenosti a poznatky dále. Mimo práci se ráda věnuji své rodině a psaní odborných článků, kterými šířím osvětu o dobré dentální péči.

Napsat komentář