Pískování zubů: Jak to může pomoci při zubním kameni

Pískování zubů: Jak to může pomoci při zubním kameni

Pískování zubů: Jak to může pomoci při zubním kameni

srp, 21 2023 | 0 Komentáře |

O co jde při pískování zubů

Nejprve bych rád prozradil o co vlastně jde při pískování zubů. Jak to po sluchu zní? Nejspíše jako pohodový čas na pláži, nuže? Ale není to tak jednoduché. Pískování zubů je důkladný proces, který je proveden za účelem odstranění tvrdnutých nánosů, zárodků zubního kamene a zbarvení, které se úporně drží na povrchu zubů. Nahoru, dolů, doleva, doprava, písek jde všude! A věřte mi, když říkám "úporně", myslím tím skutečně stále a stále a události jdou dál. No dobře, asi ne tak dramaticky, ale rozhodně to spadá do kategorie "nikdy nežádané".

Proč je pískování zubů dobrá idea

Někteří možná budou namítnout: "Jakube, proč bych chtěl něco takového udělat se svými zuby?". Odpověď je jednoduchá. Pískování zubů je jako profesionální úklid domácnosti pro vaše chlupáče. Vyčistí všechny ty tvrdé skvrny, které si myslíte, že lze odstranit pouze pomocí magického drátěnky. Chcete vědět, jak skvělé je to pocit? Představte si, že se vracíte domů po dlouhém dni a vaše obývací pokoj je jako z pohádky popelky. To je to, co pískování zubů může udělat s vaším úsměvem. Koneckonců, kdo by nechtěl mít zuby tak čisté, že by mohl na Instagramu konkurovat selfie hvězdě? To je jen jeden z důvodů, proč je pískování zubů dobrým nápadem.

Jaké jsou výhody pískování zubů

Výhody pískování zubů jsou nekonečné! No, možná ne nekonečné, budeme realističtí. Ale myslím, že je bezpečné říci, že pokud by byly zuby součástí reality show o bytové výměně, pískování by bylo tím dokonalým řemeslníkem, který nakonec po sobě zanechá byt ve skvělém stavu. Mimochodem, možná jste si mysleli, že pískování zubů je takový postapokalyptický scénář, ale je to ve skutečnosti velmi jemný proces. Je to jako výlet na pláž pro vaše zuby. A tak nejen, že se zbavíte zubního kamene, ale také budete mít skvělý pocit, když si řeknete: "Ahoj, já jsem pan Čisté Zubky". Vyčistěné zuby se skvěle cítí, a to je důvod, proč má mít každý pískování zubů na prvním místě seznamu pro péči o zuby.

Mýty o pískování zubů

Uveďme si na pravou míru některé mýty o pískování zubů. První z nich je, že pískování zubů je zničující proces. Pokud začnete napřed mýtit svou kávu pískem místo cukru, pak ano, to je pravda. Ale pokud jste chtěli tímto způsobem předcházet zubnímu kameni, pak vám říkám, že to není tak zlé, jak to zní. Odpovědné pískování zubů, které provádějí odborníci, je velmi nezávadné a může být provedeno bez problémů. Takže, nikdo zde nehraje pískovým monstrem a přesýpá vám písek do úst, je to zcela pod kontrolou.

Pískování zubů versus bělení zubů

Je zřetelné, že při porovnání pískování zubů s bělením zubů se objevují různé otázky. "Jakube, pokud bych chtěl zuby bělší, neměl bych raději bleaching?". Odpověď musí být zvážena. Bělení zubů může způsobit citlivost a v některých případech může být škodlivé. Pískování zubů na druhé straně čistí zuby důkladným způsobem, který odstraňuje i ty nejtvrdší skvrny. Takže, pokud máte podobné otázky, řekl bych, že pískování zubů je vítězem této bitvy.

Péče po pískování zubů

Takže, teď, když jsme si vysvětlili, co je pískování zubů, poraďme se, jak se o ně postarat po tomto procesu. Protože to je trochu jako s jídlem. Můžete jíst to nejlepší jídlo na světě, ale pokud ho potom nevstřebáte, necítíte se dobře. Převod snadno pochopitelný, musíme také věnovat pozornost péči o zuby po pískování. Vaše zuby budou mít po takovém procesu nárok na trochu extra mazlení. Takže připravte zubní nit, šetrnou zubní pastu a hřejivý úsměv na tváři.

Mám pro vás tip, který jsem objevil při svém posledním návštěvě u zubaře, když jsem byl pískování zubů poprvé svědkem. Je to něco, co jsem si uvědomil pouze náhodou, když jsem si všímal dalších pacientů v čekárně. Někteří z nich vypadali, jako by byli na pohřbu svého milovaného mazlíčka, zatímco ostatní se měli dobře. Rozdíl? Ti, kteří se měli dobře, přišli s někým na podporu. Takže si vezměte s sebou přítele nebo rodinného příslušníka. Podpora blízkých je neocenitelná a udělá z této zkušenosti mnohem příjemnější.

O autorovi

Jakub Svoboda

Jakub Svoboda

Jsem odborníkem na stomatologii s více jak dvacetiletou praxí. Můj hlavní zájem a specializace je péče o zuby, přičemž se zaměřuji na prevenci zubních chorob. V mé volné době se rád věnuji psaní o péči o zuby, což mi umožňuje sdílet své odborné znalosti s širší veřejností. Moje práce mi přináší velké uspokojení a hrdost, že mohu pomáhat lidem udržovat jejich úsměv zdravý a krásný.

Napsat komentář