Estetické fazety: Krok za krokem proces

Estetické fazety: Krok za krokem proces

Estetické fazety: Krok za krokem proces

zář, 14 2023 | 0 Komentáře |

Co jsou estetické fazety a proč je zvolit

Estetické fazety, známé také jako zubní nálepky nebo keramické korunky, jsou moderní způsob, jak dosáhnout dokonalého úsměvu. Jsou to ultra tenké keramické plátky, které se připevní na přední stranu zubů, které vypadají nevzhledně nebo jsou poškozeny. A pozor, nejde jen o kosmetickou proceduru. Fazety mohou opravit i některé funkční problémy, jakými jsou prasklé nebo oštipané zuby.

Moje žena Anna během jedné naší rodinné dovolené při hraní basketbalu s naším synem Radimem nešťastně ošlápla a upadla tak, že si praskla dva přední zuby. Chudinka byla tak nešťastná a její jinak tak krásný úsměv vypadal hrozně. Ale právě tato situace nás přivedla k rozhodnutí pro estetické fazety a dneska musím říct - bylo to tou nejlepší volbou. A není divu, který z nás by nechtěl mít krásný a sebevědomý úsměv, že?

Výběr správného zubaře pro proceduru

Pokud jste se rozhodli pro estetické fazety, je nezbytné najít správného specialistu. Protože proces vyžaduje mnoho dovedností a přesnosti, měli byste si najít zubaře, který má s tímto typem práce zkušenosti, a to nejlépe v kombinaci s dobrou komunikací a profesionálním přístupem. Také byste měli zjistit, zda vámi vybraný zubař používá nejnovější technologie a metody, protože ty mohou ovlivnit jak kvalitu výsledku, tak i jeho dlouhodobou životnost.

Je důležité mít na paměti, že procedura je nevratná, a proto je potřeba uvědomit si následky a důsledky, pokud se práce nezdaří. Trochu nám to připomnělo situaci, kdy jsme s Annou kupovali náš první dům - také jsme museli najít toho pravého realitního makléře a připravit se na všechny možné scénáře a komplikace!

Proces vkládání estetických faset

První krok v procesu vkládání estetických faset je konzultace s vaším zubařem. Poví vám, jaké máte možnosti a jaký by mohl být výsledek. Pokud jste se k proceduře rozhodli, budou vyfoceny vaše zuby a zhotoven odliž o vašem chrupu.

Dalším krokem je příprava zubů. V závislosti na vašem konkrétním případě může zubař odstranit malou část zubní skloviny, aby vytvořil místo pro fazetu nebo ne. Poté se zhotoví další odlitky, které si laboratoř vezme k výrobě vaší fazy, a zubar vám na zuby připevní dočasnou náhradu.

Pak počkáte několik týdnů, než laboratoř vyrobí vaše nové fazety. Jakmile jsou připravené, zubní lékař je připevní na vaše zuby a budete mít nový krásný úsměv. Je to jako když si objednáte nový nábytek - musíte počkat, než výrobce nábytek vyrobí a doručí, ale jakmile ho máte, je to úžasné!

Údržba a péče po proceduře

Estetické fazety vyžadují po svém vložení speciální péči. Některé osoby mohou pociťovat citlivost v oblasti zubů několik dní po zákroku. To je v pořádku a tato citlivost by měla postupně zmizet. Je důležité různé faktory, jako je pravidelné čištění zubů, správná strava a obecná ústní hygiena. Fazety jsou odolné, ale neměly by být vystaveny zbytečnému napětí, jako je například otvírání lahví zubama.

Tipy na péči o fazety jsou podobné těm na péči o naše vlastní zuby, takže pokud máte doma dobrou ústní hygienu, neměli byste mít s péčí o fazety žádný problém. A tady je fígl: i když máte estetické fazety, můžete si stále jíst oblíbený čokoládový dort! Myslel jsem si, že je to skvělý fakt, který stojí za zmínku.

Možné komplikace a řešení

Stejně jako u jakéhokoliv lékařského zákroku, i estetické fazety mohou mít některé komplikace. Některé z nich jsou citlivost, mírné bolesti a discomfort, přirozené zvýšení klouzavosti zubů a problémy s pevností a udržitelností faset. Je však důležité poznamenat, že tyto komplikace jsou velmi vzácné a většina lidí je se svými fasetami velmi spokojena.

Je však dobré mít na paměti, že se můžete kdykoliv vrátit ke svému zubaři, pokud se vyskytne problém. To je velmi podobné, když si koupíte nové auto a objeví se nějaký problém - jednoduše jej vrátíte zpět do servisu a necháte jej opravit. Zubař je tu, aby vám pomohl, a pokud máte s fasetou jakékoliv problémy, neváhejte se obrátit na odborníka.

Věřím, že jsem vás o této skvělé a efektivní možnosti, jak dosáhnout dokonalého úsměvu, dostatečně informoval. A jestli si něco z tohoto textu odnesete, tak ať je to to, že estetické fazety jsou skvělý způsob, jak dosáhnout krásného úsměvu, který chcete.

O autorovi

Jan Němec

Jan Němec

Jsem stomatolog se specializací na preventivní péči o zuby. Pracuji v soukromé praxi v Českých Budějovicích a mám za sebou více než deset let praxe v oboru. Vedle své profese rád píšu o péči o zuby a vede mě to k publikování řady článků v odborných stomatologických časopisech. Věřím, že dobrá péče o zuby začíná edukací a proto se snažím své dovednosti a zkušenosti šířit mezi co největší skupinu lidí. Mým cílem je zlepšení orálního zdraví ve společnosti.

Napsat komentář