Co se skrývá za dokonalým úsměvem? Celokeramické fazety!

Co se skrývá za dokonalým úsměvem? Celokeramické fazety!

Co se skrývá za dokonalým úsměvem? Celokeramické fazety!

srp, 10 2023 | 0 Komentáře |

Úvod do světa celokeramických fazet

Dokonalý úsměv je tajemstvívným a kouzelným klíčem, který dokáže otevřít mnoho dveří. Zní to možná jako klišé, ale považte - kdo by se nemohl zahledět do zářícího a svůdného úsměvu? Ale co když příroda nebyla tak štědrá a neobdařila vás takovým úsměvem? No, existuje řešení - celokeramické fasety! Toto je můj úvod do světa plného dokonalých úsměvů, připravených vykouzlit úsměv na tváři i těch nejvíce váhavých posluchačů.

Ještě než začneme, rád bych zdůraznil, že celokeramické fasety se nepoužívají jako prostředek k vyřešení všech vašich potíží s úsměvem. Jsou to skutečné umělecké dílo, vytvořené s cílem zdokonalit váš úsměv, ne ho napravit. Ale nebojte se, pokud máte se svým úsměvem problémy, na to jsou specialisté a další metody, které vám mohou pomoci. Ale nyní zpět k celokeramickým fazetám.

Výhody a nevýhody celokeramických fasét

Tak, co jsou to vlastně ty celokeramické fasety? No, jsou to tenké plátky keramiky, které se připevňují na přední stranu zubů, aby se vylepšil vzhled vašeho úsměvu. Ale proč bych takové něco chtěl? To je otázka, na kterou existuje hned několik odpovědí.

Největší výhodou celokeramických fasét je, že se opticky neliší od skutečných zubů. Jsou vysoce odolné a jsou schopné odolat většině nároků, které na ně klademe. Jsou odolné proti skvrnám a mohou vypadat přirozeněji než jiné materiály používané pro tento účel.

Na druhé straně, údržba celokeramických fasét může vyžadovat nějakou práci. Stejně jako pravé zuby, i celokeramické fasety potřebují pravidelnou péči a údržbu. Kromě toho je potřeba vzít v úvahu i náklady. Celokeramické fasety nejsou nejlevnější volbou, ale jejich vzhled a výhody mohou tyto náklady vyvážit.

Kdo je kandidátem na celokeramické fasety?

Teď se asi ptáte, jsem dobrým kandidátem na celokeramické fasety? Odpověď není jednoduchá, ale existují určité indikátory, které by vám mohly napovědět.

Dobrým kandidátem je obecně člověk, který má zdravé zuby a dásně. Pokud máte zubní kaz, parodontitidu nebo jakýkoli jiný zubní problém, musí tyto problémy být vyřešeny, než můžete získat celokeramické fasety. Ale pokud jsou vaše zuby a dásně v dobrém stavu, mohl byste být dobrým kandidátem.

Mimochodem, chtěl bych se vás zeptat, jak jste spokojeni s tvarem a barvou svých zubů? Pokud nejste spokojeni, mohli byste být dalším kandidátem na celokeramické fasety. Toto řešení může pomoci s problémy jako jsou zbarvené, nerovné nebo poškozené zuby, takže pokud jste s tímto nespokojeni, mohl byste být další dobrý kandidát.

Proces aplikace celokeramických fasét

Představte si tento proces jako malování obrazu. Nejprve se musí vytvořit prázdné plátno (vaše zuby). Potom se na něj nanese umělecké dílo (celokeramické fasety). A potom, výsledkem je dokonalý úsměv.

Proces začíná návštěvou u vašeho zubního lékaře, který vyhodnotí váš úsměv a rozhodne, zda jsou celokeramické fasety vhodné pro vás. Pokud jsou, specialista s vámi projedná vaše očekávání a vysvětlí vše, co potřebujete vědět o procesu.

Je důležité si uvědomit, že se celokeramické fasety nedají aplikovat během jedné návštěvy. Obvykle je potřeba nejméně dvou návštěv u zubního lékaře. Během první návštěvy se připraví vaše zuby a vytvoří se otisky pro výrobu fasét. Během druhé návštěvy se pak fasety napevnějí na zuby.

A potom, co se celokeramické fasety jednou napevní na zuby, měli byste být schopni pokračovat ve svém běžném životě s novým a zářícím úsměvem!

Péče a údržba celokeramických fasét

Teď, když už máte své nové celokeramiké fasety a cítíte se jako rocková hvězda, je čas mluvit o údržbě. Jak jsem již dříve zmínil, celokeramické fasety vyžadují určitou údržbu. Ale nemějte strach, není to nic složitého.

Klíčem k úspěchu je pravidelná ústní hygiena. Pravidelné čištění zubů a používání zubní nitě jsou nezbytné pro udržení vašich nových zubů v perfektním stavu. Je také důležité pravidelně navštěvovat zubního lékaře na kontrolu.

Ale musím vás upozornit na jednu věc. Ačkoli celokeramické fasety jsou velmi odolné, nejsou nezničitelné. Pokud máte nějaký extrémní sportovní zájem nebo máte sklon k nočnímu škřípání zubů, může být potřeba nosit ochranný štit na zuby, aby se zabránilo poškození vasety.

Na závěr, celokeramické fasety jsou skvělou volbou pro ty, kteří se chtějí pochlubit dokonalým úsměvem. I když vyžadují určitou investici a péči, výsledky mohou být ohromující. A kdo by nechtěl mít dokonalý úsměv, že? Já určitě ano!

O autorovi

Filip Šindelář

Filip Šindelář

Jsem Filip Šindelář, odborník v oboru stomatologie a žiji v Olomouci. Ve svém volném čase rád píšu odborné články o péči o zuby a ústní hygienu. Mimo svou práci a psaní také miluji horskou turistiku a fotografování. Můj pes Bruno je mým nejlepším přítelem a často se mnou chodí na dlouhé procházky. Mám manželku Renátu a syna Viktora, kterým se oběma snažím vštípit důležitost správné ústní hygieny.

Napsat komentář